12+ hacků, díky kterým procestujete USA téměř zadarmo – část 1.

Jak cestujete? Vyznáváte absolutní volnost, nic neřešíte a jedete? Nebo se na cesty připravujete? Spíte všude možně jen ne v žádném předraženém hotelu nebo máte rádi opačný extrém a užíváte si luxusu za každou cenu?

Osobně mám rád od každého něco a vždy záleží na tom s kým jedu. Věřím, že nějak podobně je na tom většina z vás. Ať jezdíte jakkoliv, tyhle tipy vám určitě pomohou si zábavu užít ještě víc. V první části se podíváme jak začít a jak cestovat. Pojďme na to!

Začátek cesty

#1  Vyřiďte si všechny potřebné doklady včas

Pas, ESTA (cestovní povolení), Mezinárodní řidičák, Cestovní pojištění, případně nějaké očkování dle uvážení a vašeho zdravotního stavu.Cestovní povolení si zvládnete vyřídit sami, přímo na webu velvyslanectví a není třeba platit prostředníkům. Žádost můžete začít vyplňovat zde – ESTA.

Ze své zkušenosti doporučuji turistické vízum. Na mezinárodních letištích začínají být automatické odbavovací systémy a můžete se tak někde vyhnout imigračnímu úředníkovi, kde budou stát všichni s cestovním povolením, i když se také elektronicky odbaví. Navíc máte pak klid 10 let, pokud pojedete znovu do USA.

#2  Naplánuj si cestu

Naplánujte si cestu

Chápu, že je to pro někoho otrava, ale skutečně si naplánujte cestu. Váš itinerář se bude odvíjet podle toho jakou část nebo části USA chcete navštívit a kolik celkového času na celou dovolenou máte.

#3  Necestuj sám

Když budete cestovat 2-4 tak se můžete podělit nejen o náklady, ale taky zažijte mnohem víc legrace.

Doprava

#4  Kup si auto

Pokud se v autech vyznáte, můžete udělat i dobrý “kauf” a při prodeji auta na konci cesty ještě vydělat.

Cadillac Ranch, Amarillo, Texas, USA

#5  Sdílená cesta

Určitě znáte a využíváte i v Evropě. Sdílená spolujízda. Najdete si, kdo kam jede a přispějete na benzín. Super je, že tak poznáte zajímavé lidi. Zkuste třeba www.CarpoolWorld.com

#6  Auto zdarma

Tohle je pecka! Půjčovny aut nebo i soukromé osoby potřebují přemístit auto z bodu A do bodu B. Můžete tak třeba jet karavanem pro 5 lidí z New Yorku do Texasu za $6 (plus daň a poplatky, ale těm se stejně nevyhnete) a na cestu máte 6 dní. Ušetříte tak i za ubytování. Vyzkoušejte www.transfercarus.com

#7a  Veřejná doprava – Autobus

Jako správní dobrodruzi vyzkoušejte americký coach. Možná vás bude někdo děsit, že vám ukradnou kufry nebo něčím jiným. Je to asi stejná pravděpodobnost jako u nás. Lístky si rezervujte dopředu a případně si hlídejte akce.

Megabus – us.megabus.comGreyhound – greyhound.com | BolrBus – boltbus.com 

#7b  Veřejná doprava – Letadlo

Třetí cesta do USA

Zmiňuji pouze okrajově, předpokládám, že pojedete hlavně nějaký roadtrip. Letenky se dají sehnat levné, ale chce to trpělivost a vytrvalost najít tu správnou akci. Nezmiňuji zde různé věrnostní programy a sbírání mílí. Mám rád momondo.com, ale ne vždy tady seženete tu úplně nejlevnější. Přímo v USA pak třeba nízkonákladová společnost SouthWest southwest.com 

#7c  Veřejná doprava – Vlak

Cestování vlakem v USA jsem zatím nezkoušel. Proč? Vlaky nejezdí všude jak v Evropě a navíc je cena srovnatelná s letenkami. Kdo chce zažít nějakou akční scénu a proběhnout se na střeše jedoucího vlaku, může zde Amtrak.

Někde mezi Texasem a Novým Mexikem, USA

V další části zjistíte jak se najíst zdarma, kde bydlet a jak s mobilními daty.

 


Cestování po světě je pro bohaté - A co když je to jinak?​