12+ hacků, díky kterým procestujete USA téměř zadarmo – část 2.

Jak cestujete? Vyznáváte absolutní volnost, nic neřešíte a jedete? Nebo se na cesty připravujete? Spíte všude možně jen ne v žádném předraženém hotelu nebo máte rádi opačný extrém a užíváte si luxusu za každou cenu?

V první části jste zjistili jak se dá ušetřit za dopravu. Ve druhé části zjistíte jak se zdarma najíst nebo ubytovat.

Ubytování

#8 Couchsurfing

Další pecka! Myšlenka/koncept Couchsurfing – sdílení svhého bydlení a postarat se o své hosty. Můžete bydlet opravdu zadarmo a navázat nová nečekaná přátelství.

#9  Motel

Motel Lasso, Nové Mexiko, USA

Pokud nechcete sdílet pohovku a mít americkou klasiku jak z filmu, tak využijte motel. Jsou úplně všude. Zaleží na vaší míře požadovaného komfortu. Zažít můžete dobrodružství, třeba se špatně odsolenou a olejnatou vodou jako já v New Orleans nebo najdete zapadadlý motýlek na Route 66, který vlastní veterán z Vietnamu a udělá vám supr americkou snídani jen tak, přestože jste se večer spolu pohádali ohledně placení kartou.

#10  Karavan

Viz Hack #6. Stačí si vybrat na cestu karavan.

Pokud chcete vědět o dalších možnostech, jak bydlet třeba v hotelu za cenu levneho motelu, tak mne kontaktujte přímo na můj e-mail.

Rovněž je možnost využít Airbnb. Tuhle variantu preferuji, pokud máme jednu “základnu” na více dní, ze které děláme výlety.  Když vás bude cestovat 2-4, tak se můžete podělit nejen o náklady, ale také zažijte mnohem víc legrace.

Jídlo

#11  FastFood 

Pokud nebudete mít jedno výchozí místo odkud budete dělat vaše tripy nebo nepojedete karavanem, tak si vařit moc nebudete. Proto „hurá“ do fastfoodu. Většinou je to nejlevnější možnost. Neholduji hamburgerům. Mám raději sandwiche a různé varianty mexické kuchyně. V Texasu pak jejich TexMex vyarianty jídla.

Američané doma vaří jen vyjímečně. Restaurace jsou na každém kroku. Stalo se nám, že jsme měli oběd zcela zdarma, kdy kuchyň nestíhala a donesli nám objednávku cca za 40 minut.

Bubba Gump, New Orleans, Louisiana

#12  Jidlo zdarma

Pokud chcete opět trošku dobrodružství, tak existuje možnost WWOOFingoo. Budete mít možnost zažít skutečný vesnický život. Stačí zadarmo pracovat na farmě cca 4-6 hodin a farmář vám poskytne ubytování a jídlo na celý den. Tohle zatím vyzkoušeno nemám, tak se těším na vaše zkušenosti.

#13  Mobil – kup si SIM kartu

Nabídek je celá řada a potřebujete odblokovaný telefon. Záleží co potřebujete, jenom volat nebo hodně dat a neřešit, kde je dostupná Wi-Fi zdarma? Pak do $50 za měsíc můžete mít 8-10GB dat, neomezené volání po USA a do vybraných zemí v zahraničí. Pozor na nabídky, pokud uvidíte “International”. To může znamenat jen „mezinárodní“ volání po USA. Vždy se ujistětě při takové nabídce, že je myšleno “Global – around the world”. Smlouvy jsou bez závazků a na konci měsíce je jednosuše zrušíte.

Nebo stačí jen levná předplacená SIM do $10 na volání a data řešíte na dostupných veřejných nebo hotelových Wi-Fi. Používám aplikaci Wi-Fi Finder od Avastu.

Existuje celá řada dalších služeb typu WordlSIM a jiné programy na volání, které fungují po celém světě.

#14  Doporučení pro RoadTrip

Jste minimálně dva? Bezva! Dlouhé přesuny řešte nonstop jízdou – jeden jede – druhý spí. Zastavujte jen na benzinkách, kde mají většinou zdarma (nebo jen za pár drobných) hektolitry překapávané kávy. V oblastech téměř liduprázdných, vždy doplňte nádrž, i když budete mít ještě půlku. Ta další půlka vám už nemusí stačit.

Arizona

Na všech hranicích mezi jednotlivými státy jsou tzv. Welcome Centra, kde je většinou nějaké drobné občerstevení ve formě kávy, vody a někdy i různých domácích koláčků. Ale hlavně získáte další tipy na zajímavé výlety a možnost získat různé slevové poukazy, jak na atrakce, tak restaurace a ubytování.

Pokud, alespoň jeden tip je pro vás nový a užitečný, tak článek splnil účel. Budu velmi rád za sdílení vašich zkušeností.

 

 


Cestování po světě je pro bohaté - A co když je to jinak?​