Cestovat po světě a vydělávat peníze? Pouze pro vyvolené!

By Lukáš Linhart / Srpen 21, 2017

Vědomě si pamatujete svůj život od čtyř let. Pořád po něčem toužíme a sníme. Pokud netoužíme a nesníme, tak nežijeme. Cestování je o touhách, snech a žití.

 
Od kdy si vědomě pamatujete svůj život? Od čtyř let. Takže někdy od té doby, jste začali přemýšlet, jak získat něco co se vám líbí. Je jedno zda předmětem touhy bylo karamelové lízátko, natahovací autíčko, “obrovský” domek pro panenky nebo jet s rodiči k moři. A to se nezměnilo. Pořád po něčem toužíme a sníme. Pokud netoužíme a nesníme, tak nežijeme.

Moje první cesta

Maják a rozhledna, Kap Arkona, ostrov Rujána, Německo


 Moje první velká cesta na kterou si pamatuji byla do Německa, když mi byly čtyři roky. Táta se strejdou mě posadili do červené Škody 100 a pamatuji si, že jsme spali pod stanem, byli jsme někde u velbloudů (berlínská zoo), že jsme jeli někam hodně daleko k moři (Rujána v Baltském moři), byl tam maják a fotili jsme se s ovečkami a tátu honil beran – prostě dobrodružství.

Vždycky jsem chtěl cestovat. A pokud to nešlo skutečně tak jsem hltal cestovatelské knížky, pravidelně sledoval TV pořady o cestování. Když začal vycházet magazín Koktejl, stal ze mě na několik let věrný předplatitel.

Kde vzít peníze a čas

Dobře, cestování milují téměř všichni, ale kde na ty všechny cesty vzít peníze? Pokud už peníze mám, tak kde vzít tolik volného času? Honilo se mi roky hlavou. Jak se stát tím vyvoleným?

Je rok 2017 a možností je stále vice. Podívejme se na některé možnosti, které jsou obecně známé:
1) Být zaměstnanec ve společnosti, kde se často jezdí na různé zahraniční cesty.
2) Být zahraničně orientovaným politikem.
3) Být profesionálním sportovcem na mezinárodní úrovni.
4) Být celebrita a díky své popularitě mít dostatek peněz na cestování.


Mahdia, Tunisko


První dvě možnosti moc sexy nejsou a ještě k tomu máte velmi omezené možnosti vlastní volby. Věřte mi. S první možností mám bohaté zkušenosti. Bylo super se podívat do tolika zemí, ale vždycky budete ve finále postavení do situace buď pojedeš nebo odejdeš.
Třetí možnost zní už báječně, ale kolik opravdu úspěšných sportovců máte kolem sebe?
Být celebritou je pro mnoho lidí také velmi zajímavá možnost a v dnešní době je tato cesta dosažitelná pro hodně lidí, ale existuje i jiná možnost?

Jiné možnosti

Ano, existují jiné možnosti
1) Vlastní tvorba – v podstatě se stanu selfmade celebritou díky obsahu, který budu  vkládat na internet a využívat tím sílu sociálních médií. Pokud tedy chci cestovat, budu publikovat takové příspěvky a tvořit obsah, který bude propagovat mé cestování.
Následně mohu navázat spolupráci s různými společnostmi a vhodně propagovat jejich produkty. Peníze pak vydělávám jak z product placement tak za zhlédnutou reklamu vloženou do mých videí a vlogů.
2) Nechat se najmout společností, která dělá reklamu moderním způsobem. Co to znamená? Jejich reklama je založena na příběhu. Například Canon aktuálně hledá člověka, který bude jezdit po světe a každý den vyfotí nějaký příběh. Kontrakt je na rok (365 dní – 365 příběhů).
3) Jsou už i takové společnosti, které vám platí za to, že žijete svůj vlastní příběh, který se nebojíte sdílet s ostatními. Díky tomu, že žijete svůj příběh, máte opravdu volný čas na mnoho jiných aktivit. Právě třeba na tu vlastní tvorbu.

Ouachita National Forest, Arkansas, USAJe to jen o tom jestli, člověk opravdu chce a je otevřený novým příležitostem.
A jak cituje Earl Nightingale Lukáše ve své nahrávce Nejneobyčejnější tajemství:
Proste a bude vám dáno. Hledejte a naleznete. Tlučte a bude Vám otevřeno.
Tak jednoduché to je.


Cestování po světě je pro bohaté - A co když je to jinak?​